Redmi K30 en ucuz 5G’li telefon olacak

Xiaomi uygun fiyatlı akıllı telefon tanıtımlarına devam ediyor. Bir süre önce Note 8 serisiyle giriş ve orta segmentte, akıllı telefon pazarındaki rekabeti kızıştıran şirketten bu defa Redmi K30 serisi telefon modelleri karşımıza çıkacak.

redmi K30 - Redmi K30 en ucuz 5G'li telefon olacak

Redmi, daha önceki bir etkinlikte K30 ve K30 Pro’nun Galaxy S10 serisindeki gibi ekrana gömülü ön kameraya sahip olacaklarını onayladı. Telefonlarda, bize göre ekranın sağ köşesinde çift ön kamera kullanılacak.

Redmi K30 5G bağlantısıyla geliyor

Redmi’nin bu ay içerisinde duyuracağı K30 modeller aynı zamanda 5G ağlara destek sunacak. Zaten uygun fiyatlı olması beklenen telefonlarda MediaTek işlemci kullanılacak. Bu gelişme akıllı telefonların fiyatlarının daha düşük seviyede olmasını sağlayacak. K30 serisi muhtemelen 5G desteğine sahip en ucuz akıllı telefonlar olacak. Henüz net değil ancak K30 modeline MT6873 veya MT6885 işlemcilerinden biri güç verecek.

Bununla birlikte Redmi ve MediaTek arasındaki işbirliğinin de her geçen dün geliştiğini söylemek mümkün. Redmi yakın zamanda duyurduğu popüler telefonu Note 8 Pro’da da MediaTek çözümü Helio G90T işlemcisini kullandı.

Telefonlarla ilgili daha fazla ayrıntıya ne yazık  ki sahip değiliz. Yakın zamanda güvenilir bir kaynak da telefonların kasım ayı içerisinde tanıtılacağını aktarmıştı.

Yazar: teknoroket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir