Samsung’dan sürpriz hamle! indirime gidiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Samsung önümüzdeki yıl tanıtacağı katlanabilir ekranlı modeli ile fiyat seviyesini düşürmeyi planlıyor. Böylece sıradışı telefon çok daha fazla kitleye hitap edecek.

samsung indirime gidiyor 1575635642 9873 - Samsung'dan sürpriz hamle! indirime gidiyor

Katlanabilir ekranlı telefon üzerindeki çalışmalarını uzun süre önce başlatan Samsung, bu alanda önemli adımlar atmıştı. Güney Koreli teknoloji devinin katlanabilir ekranlı bir model üzerinde çalıştığı ilk defa 2015 yılında ortaya çıktı. Samsung bu çalışmaları doğrulasa da henüz mevcut teknolojinin bu tarz modeller için yeterli olmadığını savunmuştu.

jxWEm 1575635398 2601 - Samsung'dan sürpriz hamle! indirime gidiyor

2019’a gelindiğinde ise ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli olan Galaxy Fold tanıtıldı. Samsung’un katlanabilir ekranlı modeli, çıkışına kısa bir süre kala ekran ve menteşe bazlı problemler nedeniyle ertelenmişti.

İLK FOLD GENİŞ KİTLELERE ULAŞAMAMIŞTI

Nihayetinde kısa bir süre önce problemsiz olarak satışa sunulan Fold, fiyatı sebebiyle geniş kitlelere ulaşamadı.

Katlanabilir ekran teknolojisinin henüz çok yeni olmasından ötürü fiyat anlamında belli bir zümreye hitap eden model, yine de beğeni toplamıştı.

oUnec 1575635428 0303 - Samsung'dan sürpriz hamle! indirime gidiyor

YENİ FOLD İNDİRİMLİ GELİYOR

Güney Kore kaynaklı raporlara göre, Samsung önümüzdeki yıl tanıtacağı katlanabilir ekranlı modeli ile fiyat seviyesini 1000 dolar civarına çekmeyi amaçlıyor. Tasarımıyla da epey farklı bir çizgide yer alacak olan Galaxy Fold 2, 1000 dolar civarındaki fiyatıyla da geniş kitlelere hitap edecektir.

lOYT1 1575635477 631 - Samsung'dan sürpriz hamle! indirime gidiyor

Telefonun Güney Kore’de 840 dolar, global pazarda ise 1000 dolarlık etikete sahip olacağı belirtiliyor. Eğer sızdırılan bu fiyatlar doğruysa, Galaxy Fold 2 selefinden çok daha fazla müşteriye ulaşacaktır.

Yazar: teknoroket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir