Twitter’dan uyarı android uygulamada güvenlik açığı var

Twitter’dan Android uygulaması için güvenlik açığı uyarısı

twitter - Twitter'dan uyarı android uygulamada güvenlik açığı var

Twitter gizlilik blogunda Android uygulaması için güvenlik açığı olduğunu kamuoyuna duyurdu. Sosyal medya platformu olan Twitter, tespit ettiği güvenlik açığının, kötü niyetli kişilerin kullanıcı profilini ele geçirebilmesine imkan sağladığını belirtti.

Gizlilik blogunda Twitter’ın yaptığı bu duyuru, tespit edilen güvenlik açığının kötü niyetli kişilerin kullanıcıların hesaplarına erişebilmeye neden olduğu yönünde. Hesabı ele geçiren kişi, kullanıcının hesabından tweet atabiliyor, mesaj gönderebiliyor ve hatta dışarıya açık olmayan bilgilere ulaşabilmesine neden oluyor.

Yapılan duyuruda Twitter, herhangi bir kişinin bu açıktan faydalandığına dair ellerinde bir kanıt olmadığını ancak şirketin gereken önlemleri aldıkları belirtti.

Android’in Twitter uygulamasının bazı sürümlerinde, bahsi geçen güvenlik açığından etkilenen kullanıcıların olabileceği sebebiyle, kullanıcılarla hem Twitter hem de e-posta aracılığıyla iletişime geçildi. Twitter etkilenebileceği mümkün olan kullanıcılara konu ile alakalı bilgiler verdi.

Ayrıca firma, Twitter’ın Android uygulamasını kullananlar için, uygulamanın en son sürümüne güncellemeleri gerektiğini aktardı. Twitter’ın iOS uygulamasında ise herhangi bir güvenlik açığının ortaya çıkmadığı ve iOS kullanıcılarının herhangi bir şey yapmalarına gerek olmadığı belirtildi.

Kaynak: teknosafari.net

Yazar: teknoroket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir